8 marca – Dzień Kobiet

„Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia” Takie informacje czytamy na Wikipedii.

A w Polsce?

Głównie święto było popularne w okresie PRL. Kto z Was pamięta goździki bądź rajstopy, którymi wówczas obdarowywano kobiety?

Kiedy myślisz jaki prezent z okazji Dnia Kobiet podarować ważnej kobiecie, przyjdź do nas. W Cukierni Czernis znajdziesz coś dla każdej kobiety.

W naszej cukierni dbamy o to, aby w dniu tego święta były dostępne szczególne słodkości.

Pamiętaj, aby zrobić zakupy z okazji 8 marca.

Dlatego też proponujemy mini tort w kształcie serca z musem z owoców truskawki. Może być doskonałym prezentem np.; dla mamy

Doskonale sprawdzi się również mini bankietówka śmietankowa pralina. Udekorowana drobnym makaronem z ręcznie malowaną różą. Makaroniki to delikatne, lekkie ciasteczka z białek, migdałów i cukru pudru. Mają cienką, chrupiącą skorupkę i delikatny środek. Z okazji Dnia Kobiet ręcznie malowane przez naszą koleżankę Karolinę. Oddającą serce oraz pasję cukierniczą, by każda róża była idealna.

Dopełnieniem miłości jest Beza Pavlova w kształcie serca, królowa słodyczy. Tym razem w towarzystwie letniej śmietany  dekorowana świeżymi owocami. Zauważyliśmy, że w naszej cukierni królują torty bezowe oraz nasze mniejsze wersje deser bezowy, który nosi dumną nazwę Francuz w Gdańsku.

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy wszystkim kobietom dużym i małym Słodkiego Życia!

Zespół Cukierni Czernis

Podobał Ci się artykuł?

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Pinterest

Zostaw komentarz